+90 312 481 80 33
Menüler
GirişValidasyon Nedir & TerimlerSteril Alan Havalandırma Sistemi HVAC ValidasyonuHepa-Ulpa Filtre Sızdırmazlık TestiHava Akış Hızı Ölçümü ve Hava Degişim Sayısının HesaplanmasıBasınç Farkları ÖlçümüSıcaklık ve Nem ÖlçümüDekontaminasyon Geri Kazanım TestiPartikül Sayımı ve Temiz Odanın Sınıflandırılması TestiAirborne Contamination ControlLaminar Akışlı Temiz OdaTürbülans Akışlı Temizoda
Temiz Alan Hvac Validasyonu-

Hava Akış Hızı Ölçümü ve Hava Degişim Sayısının Hesaplanması

"ISO 14644-3: Cleanrooms And Associated Controlled Environments - Part 3: Test Met- J hods" standartlarında açıklanan temiz oda sınıfına uygun kalitede ve miktarda havanın sağlanıp sağlanmadığının kontrolü için hava debilerinin balometre ile ölçülerek saatteki hava değişim sayısının hesaplanmasıyla yapılan bir testtir.

• Hava akış hızı ölçümü (m/s): Balometre ile direkt olarak hava debilerinin (m3/h) ölçülmesi yada anemometre kullanılarak yapılan ölçümlerdir.

• Hava değişim sayınının hesaplanması (h-1): Ölçülen toplam hava debisinin mahal hacmine bölünmesiyle bulunan saatteki hava değişim oranının hesaplanmasıdır.
ameliyathane hava hızı hava değişim katsayısı ölçümü temiz oda hava değişim katsayısı temiz oda hava hızı ölçümü hava hızı ölçümü hepa filtre hava hızı ölçümü